11 sierpnia 2023

Jak poprawić postawę ciała i uniknąć bólu pleców?

Zachowanie zdrowej postawy pomoże uniknąć dolegliwości związanych z bólem pleców, ale nie tylko. Dzięki zaprezentowanym niżej wskazówkom będziesz mógł także liczyć na dobre samopoczucie i swobodę zarówno przy zajmowaniu pozycji siedzącej, jak i w trakcie ćwiczeń. Przyjrzyj się poniższym zaleceniom, a dzięki systematyczności odczujesz znaczną poprawę!

 

Spis treści:

 

  • Zacznij od ćwiczeń na mięśnie brzucha i pleców
  • Zadbaj o higienę pracy siedzącej
  • Skorzystaj z fizjoterapii kręgosłupa
  • Pamiętaj o wyborze odpowiedniego materaca
  •  

Zacznij od ćwiczeń na mięśnie brzucha i pleców

 

Aby cieszyć się zdrowym kręgosłupem, w pierwszej kolejności warto zatroszczyć się o mięśnie brzucha i pleców. Dzięki regularnemu wykonywaniu ćwiczeń na mięśnie grzbietu wkrótce odczujesz różnicę. Przykładową aktywnością, którą możesz wykonywać w domu będzie podciąganie się na drążku. To proste ćwiczenie, które aktywizuje zarówno mięśnie pleców, jak klatki piersiowej czy ramion, co jest pomocne w zachowaniu dobrej postawy.

 

Zadbaj o higienę pracy siedzącej

 

Wykonujesz obowiązki biurowe? Jeżeli tak, pamiętaj o tym, aby zatroszczyć się o swój kręgosłup. Jeśli zastanawiasz się, jak poprawić postawę ciała, unikaj długotrwałego przebywania w jednej pozie. Cykliczna zmiana pozycji, wstawanie, rozciąganie się oraz krótkie spacery pomogą Ci w ograniczeniu dolegliwości bólowych. Dobrym krokiem będzie też rozpatrzenie zakupu przydatnych akcesoriów, pomocnych przy odciążaniu pleców podczas siedzenia. Ergonomiczne krzesło to podstawa! Pamiętaj też o dopasowaniu wysokości monitora, powinien on znajdować się na wysokości Twoich oczu. Właściwe rozmieszczenie mebli pomoże w zachowaniu prawidłowej postawy.

 

Skorzystaj z fizjoterapii kręgosłupa

 

Troska o zachowanie zdrowia i właściwego samopoczucia powinna stanowić główne dążenie w życiu każdego z nas. Jeżeli borykasz się z dolegliwościami bólowymi, albo przeciwnie, chcesz za wszelką cenę ich uniknąć, zgłoś się na fizjoterapię kręgosłupa we Wrocławiu. Doświadczony specjalista będzie w stanie dotrzeć do źródła problemu i opracuje indywidualny sposób postępowania. Stosowanie się do jego zaleceń pomoże Ci zachować właściwą postawę.

 

Pamiętaj o wyborze odpowiedniego materaca

 

Właściwa higiena snu polega nie tylko na zapewnieniu organizmowi odpowiedniej ilości godzin na wieczorną regenerację. Równie istotny jest też dobrze dobrany materac. Powinien od gwarantować odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Najlepszą opcją będzie tu model o średniej twardości.

Powyższe wskazówki powinny stanowić dla Ciebie drogowskaz dotyczący działań, jakie warto podjąć przy pracy nad postawą ciała.

 

 

+48 607 561 153

LUB ZADZWOŃ DO NAS:

UMÓW WIZYTĘ DO RADKA

©2023 Fizjoterapia Brusiłowicz

Plac Staszica 12, 50-223 Wrocław / NIP: 8992640763 / tel.: +48 607 561 153/ e-mail: fizjoterapiabrusilowicz@gmail.com