Każdego dnia coraz więcej osób uskarża się na różnego rodzaju ból. Ten może być spowodowany wieloma czynnikami. Tendencja, gdzie przekonanie, że pomocy specjalisty potrzebują wyłącznie osoby po przebytych urazach oraz zmagających się z wadami wrodzonymi zaczyna zanikać. W imię tego budowana jest świadomość, że terapeuta manualny (Wrocław) może okazać się równie pomocny dla pacjentów, którzy prowadzą siedzący tryb życia, ich praca zwiana jest z  wykonywaniem zadań w jednej pozycji lub aktualna sytuacja życiowa negatywnie wpływa na kondycję fizyczną. Jak przebiega terapia manualna i w jakich dokładnie sytuacjach może okazać się pomocna? Sprawdź sam.

 

Terapia manualna Wrocław – kiedy udać się na wizytę?

 

Terapia manualna (Wrocław) to tak naprawdę fizjoterapia, która pod swoją nazwą skrywa cały wachlarz wykorzystywanych technik wspomagających stan zdrowia pacjenta. Wiele problemów zdrowotnych w tym pojawiającego się uporczywego bólu swoje źródło ma w niewłaściwej postawie kręgosłupa. Wśród przypadłości, z jakimi można zgłosić się do fizjoterapeuty manualnego, znajdują się bóle mięśni, częste migreny i zawroty głowy, ataki rwy kulszowej, bóle karku, czy w końcu zmiany przeciążeniowe oraz wzmożone napięcie ciała z uwzględnieniem tułowia i głowy. Jeżeli zauważyłeś którekolwiek z objawów, wizyta u naszego terapeuty może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

 

Terapia manualna Wrocław –  jak wygląda wizyta?

 

Terapia manualna (Wrocław) opiera się na zastosowaniu różnego rodzaju technik masażu i relaksacji, których zadaniem jest przywrócenie dawnej sprawności pacjenta. To jaki rodzaj zabiegu zostanie dobrany, w dużej mierze uzależnione jest od przypadłości oraz chorób współistniejących. Najczęściej dobieranymi są zabiegi wykorzystujące metody oparte na chiropraktyce, technikach tkanek miękkich, czy ortopedycznej terapii manualnej.

 

Terapia manualna Wrocław – co warto wiedzieć przed wizytą?

 

Decydując się na wizytę w gabinecie, warto się do niej odpowiednio przygotować. Jeżeli do tej pory byleś diagnozowany pod kątem zwyrodnień kręgosłupa, warto zabrać ze sobą dokumentację medyczną. To z pewnością ułatwi dobranie właściwej drogi terapeutycznej. Niezwykle istotne mogą okazać się przebyte choroby lub aktualnie doskwierające dolegliwości.  Warto mieć również na uwadze, że sam masaż wymagać będzie zdjęcia wierzchniej odzieży. Regularne wizyty w gabinecie z całą pewnością przyczynią się do polepszenia samopoczucia i odzyskania sprawności fizycznej. 

 

Terapeuta manualny Wrocław 

Godziny otwarcia

Marta Kaszubowska - ZnanyLekarz.pl
Radosław Brusiłowicz - ZnanyLekarz.pl

Kontakt

 

Telefon: 607 561 153

email:

fizjoterapiabrusilowicz@gmail.com

adres:

ul. Plac Staszica 12

Wrocław 50-223

 

 

Wizyty domowe

 

W ofercie posiadam wizyty w miejscu zamieszkania Pacjenta. Wymagają one wcześniejszego ustalenia dogodnego dla obu stron terminu.

 

 

Słownik pojęć

Gabinet

 

Poniedziałek - Piątek

12:00 - 19:00

 

Sobota, Niedziela i Święta

Nieczynne