20 stycznia 2023

Kiedy powinieneś się udać do fizjoterapeuty?

Troska o własne zdrowie oraz zachowanie dobrej kondycji fizycznej powinna zajmować wysokie miejsce w naszej hierarchii wartości. Dobry fizjoterapeuta pomoże osiągnąć te cele. Kiedy warto się do niego zgłosić?

 

Spis treści:

 

  • W czym może pomóc fizjoterapeuta z Wrocławia?
  • Kto najczęściej trafia do fizjoterapeuty?
  • Fizjoterapeuta będzie także pomocny kobietom po cesarskim cięciu

 

 

W czym może pomóc fizjoterapeuta z Wrocławia?

 

Spektrum działań, jakie oferuje fizjoterapeuta jest naprawdę szeroki. Co do zasady może się do niego zgłosić każda osoba, która nie tylko regularnie, ale i sporadycznie doświadcza dolegliwości bólowych w obrębie układu ruchu.

 

Przykład może stanowić choćby ból odcinka lędźwiowego podczas schylania. Doświadczasz wspomnianych dolegliwości? Jeśli tak - niezwłocznie umów się na wizytę!

 

Warto obserwować swój organizm ponieważ im wcześniej przystąpimy do prawidłowej diagnostyki, tym większa szansa na sprawniejsze wyleczenie schorzenia.

 

Kto najczęściej trafia do fizjoterapeuty?

 

Przekrój pacjentów jest naprawdę zróżnicowany. Trafiają tu bowiem zarówno młodsze osoby jak i te starsze. W przypadku tej pierwszej grupy zazwyczaj są to ci, którzy borykają się np. dolegliwościami bólowymi spowodowanymi siedzącym trybem życia czy też wykazujące nieprawidłowości w obrębie postawy. To także osoby w wieku produkcyjnym, które wykonują swoje obowiązki w ramach jednego i powtarzalnego schematu na terenie Wrocławia. Fizjoterapeuta pomoże wówczas przywrócić dawną sprawność. Dotyczy to zarówno osób, których dotyczy praca przy biurku jak i w fabryce podczas wykonywania tych samych czynności. Warto przy tym także wspomnieć, że przewlekły stres jest również jednym z elementów, które przyczyniają się do występowania różnych schorzeń w obrębie układu ruchu. Ostatnią grupę stanowią wreszcie emeryci, którzy przez całe życie ciężko pracowali i obecnie, również z racji wieku, są obciążeni różnymi schorzeniami.

 

Fizjoterapeuta będzie także pomocny kobietom po cesarskim cięciu

 

Kobiety po urodzeniu dziecka w ramach cesarskiego cięcia powinny zgłosić się do gabinetu po ok. 4-5 tygodniach czyli wówczas, gdy rana zostanie całkowicie zagojona. Wówczas fizjoterapeuta z Wrocławia zaczyna pracować bezpośrednio z blizną, na okolicznych tkankach.

 

Trzeba przy tym pamiętać, że fizjoterapia jest procesem, w który zaangażowany jest nie tylko wykwalifikowany specjalista, ale również pacjent. Kluczowe bowiem jest to, aby wdrażać do swojej codziennej rutyny zabiegi zaproponowane właśnie w gabinecie. Systematyczna praca i wytrwałość będą stanowiły solidne podstawy na drodze do wypracowania pozytywnych zmian.

Jak widać ze wsparcia fizjoterapeuty mogą skorzystać osoby w każdym wieku. Jeżeli dostrzegasz u siebie niepokojące zmiany - zacznij jak najwcześniej świadomie dbać o swoje zdrowie!

 

 

+48 607 561 153

LUB ZADZWOŃ DO NAS:

UMÓW WIZYTĘ DO RADKA

©2023 Fizjoterapia Brusiłowicz

Plac Staszica 12, 50-223 Wrocław / NIP: 8992640763 / tel.: +48 607 561 153/ e-mail: fizjoterapiabrusilowicz@gmail.com