24 maja 2023

Jaka rehabilitacja na bolące kolana? Wyjaśniamy

Doskwierające bóle kolan to niestety problem, z którym zmaga się bardzo dużo osób niezależnie od wieku. Takie dolegliwości bólowe mogą być spowodowane urazem, przeciążeniem albo mogą być uwarunkowane genetycznie z powodu złej budowy kolana, bądź złą postawą ciała wynikającą na przykład ze skrzywienia kręgosłupa. Problemów z kolanami nie wolno jednak nigdy lekceważyć, ponieważ mają tendencje do pogarszania się. Najlepszym rozwiązaniem będzie odpowiednio dobrana rehabilitacja. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę i z jakiej rehabilitacji skorzystać.

 

Spis treści:

  • Jaka rehabilitacja na bolące kolana przyniesie najlepsze rezultaty?
  • Rehabilitacja to nie tylko ćwiczenia
  • Jak wspomagać rehabilitacje na bolące kolano?

 

Jaka rehabilitacja na bolące kolana przyniesie najlepsze rezultaty?

 

Przy bólach kolan bardzo ważne jest szybkie i zdecydowane działanie. To dlatego, gdy pojawiają się problemy, od razu warto zgłosić się do lekarza. Profesjonalna rehabilitacja stawu kolanowego polega na przeprowadzeniu właściwego masażu tkanek miękkich oraz na dobraniu indywidualnych do każdego problemu i pacjenta ćwiczeń. Bardzo dużą rolę odgrywa tutaj także tak zwana terapia manualna. Taka rehabilitacja na bolące kolana musi być prowadzona pod okiem specjalisty.

 

Rehabilitacja to nie tylko ćwiczenia

 

Wielu osobom rehabilitacja kojarzy się z wykonywaniem określonych, powtarzalnych ćwiczeń. Po części tak, ale nie jest to jedyny sposób na to, aby przywrócić sobie pełną sprawność. Poza samymi ćwiczeniami wykonywany jest również masaż tkanek miękkich. W ten sposób można rozluźnić mięśnie i wpłynąć na obrzęknięte, bolące struktury stawu kolanowego. Poza tym pomocniczo bardzo dobrze sprawdzają się elektroterapie, krioterapia czy laseroterapia. Oczywiście każda z tych metod dobierana jest indywidualnie na podstawie konkretnego urazu i problemu.

 

Jak wspomagać rehabilitacje na bolące kolano?

 

Ważne jest również to, aby wiedzieć, w jaki sposób można wspomóc rehabilitację, wprowadzając zdrowe nawyki. Przede wszystkim przy bolącym kolanie należy ograniczyć do minimum noszenie ciężkich rzeczy. Dodatkowo warto zainwestować w wygodne buty z amortyzacją, które będą ochraniać kolano podczas chodzenia. Należy wykonywać też ćwiczenia w warunkach domowych, ale tylko te zlecone przez profesjonalistę.

 

Na pewno wiesz, jak ważna jest prawidłowa fizjoterapia kolana. Wrocław ma do zaoferowania wiele miejsc, w których zadbasz o swoją sprawność pod czujnym okiem specjalistów. Sprawdź koniecznie dostępne terminy i umów się na konsultacje.

 

 

+48 607 561 153

LUB ZADZWOŃ DO NAS:

UMÓW WIZYTĘ DO RADKA

©2023 Fizjoterapia Brusiłowicz

Plac Staszica 12, 50-223 Wrocław / NIP: 8992640763 / tel.: +48 607 561 153/ e-mail: fizjoterapiabrusilowicz@gmail.com