Gabinet fizjoterapii Wrocław – kiedy warto się zgłosić

 

W wielu przypadkach odpowiednio szybko podjęta fizjoterapia może zapobiegać rozwojowi poważniejszych schorzeń związanych z układem ruchu. To dlatego warto odwiedzić gabinet fizjoterapii Wrocław od razu, gdy zauważy się niepokojące objawy albo ma się za sobą niedawny uraz, który znacznie ogranicza sprawność. Odpowiednio poprowadzona fizjoterapia potrafi przynieść naprawdę rewelacyjne rezultaty i to nawet w krótkim czasie. Wystarczy trafić na odpowiedniego specjalistę, który ma w tym zakresie duże doświadczenie.

 

Gabinet fizjoterapia Wrocław – rodzaje fizjoterapii

 

Już samo zagadnienie fizjoterapii dla wielu osób brzmi zaskakująco, a co dopiero, gdy wspomni się o tym, że rodzajów takiej fizjoterapii jest naprawdę kilka! Obecnie wyróżnia się między innymi terapię manualną, akupunkturę, kinesiology taping i wiele więcej! Dzięki temu o wiele łatwiej jest dobrać daną metodę do potrzeb konkretnej osoby i urazów oraz bólów, które towarzyszą jej na co dzień. Wybierając specjalistyczny gabinet fizjoterapia Wrocław, można mieć pewność, że dany model działania dobrany zostanie indywidualnie na podstawie dostarczonych badań, na przykład usg czy rentgen, a także dzięki obejrzeniu sprawności stawu i jego stanu.

 

Wrocław gabinet fizjoterapii – akupunktura

 

Jednym z zabiegów, z którego można skorzystać w naszym wrocławskim gabinecie fizjoterapii, jest właśnie akupunktura. Polecana jest ona szczególnie przy bólach mięśniowych oraz w przypadku uszkodzenia wiązadeł i ścięgien. Z takich metod bardzo często korzystają sportowcy, u których przecież nietrudno o stany przeciążeniowe i w rezultacie zapalne. Akupunktura przyspiesza ładne gojenie się ran pooperacyjnych, tak aby blizny nie powodowały dolegliwości bólowych i pięknie się zarastały, bez powstawania wewnętrznych zrostów. Nasi specjaliści doskonale znają punkty na całym ciele, dzięki czemu wiedzą, jak dopasować konkretne metody i nakłucia, aby szybko przynieść pacjentom ulgę.

 

Gabinet fizjoterapii Wrocław – wizyta jednorazowa lub seria spotkań

 

Już na pierwszym spotkaniu po zapoznaniu się z badaniami i stanem pacjenta, staramy się ustalić, ile będzie niezbędnych spotkań, aby przywrócić mu pełną sprawność i poprawić samopoczucie. Wiele zależy od rodzaju urazu i jego głębokości oraz zaawansowania ewentualnego stanu zapalnego. Czasami odbycie całej serii spotkań jest niezbędne do tego, aby przywrócić pełną sprawność i znacząco poprawić kondycję osoby, która się do nas zgłosiła ze swoim problemem.

 

Gabinet fizjoterapii Wrocław

+48 607 561 153

LUB ZADZWOŃ DO NAS:

UMÓW WIZYTĘ DO RADKA

©2023 Fizjoterapia Brusiłowicz

Plac Staszica 12, 50-223 Wrocław / NIP: 8992640763 / tel.: +48 607 561 153/ e-mail: fizjoterapiabrusilowicz@gmail.com