Fizjoterapia uroginekologiczna Wrocław – pomoc przy problemach pracy mięśni dna miednicy

 

Osłabione mięśnie dna miednicy mogą powodować liczne problemy, które niestety nieleczone będą cały czas postępować i powodować dalszy dyskomfort oraz pogłębiać problemy ze zdrowiem. Wciąż mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki sprawnie działających mięśniom dna miednicy, narządy rozrodcze oraz układu moczowego funkcjonują w sposób prawidłowy. To dlatego odpowiednio dobrana fizjoterapia przynosi korzyści przede wszystkim kobietom. Warto pomyśleć o tym w ciąży lub starając się o dziecko. Fizjoterapia uroginekologiczna Wrocław to adres, który warto znać.

 

Fizjoterapeuta uroginekologiczny Wrocław – idealny wybór dla kobiet

 

Ze względu na budowę anatomiczną oraz możliwość zajścia w ciążę, to właśnie kobiety najczęściej decydują się na wizytę u fizjoterapeuty uroginekologicznego. Czasami wystarczająca jest już nawet tylko jedna wizyta, aby poznać ćwiczenia, które później wykonywać się będzie samodzielnie w domowym zaciszu. Fizjoterapeuta uroginekologiczny Wrocław na pewno okaże się również ogromnym wsparciem po porodzie. Nie trzeba czekać na wystąpienie ewentualnych objawów. Wizyta u fizjoterapeuty może być traktowana także jako profilaktyka, która pozwala zadbać o zdrowie narządów płciowych oraz układu moczowego. Istnieje jednak cała lista dolegliwości, które powinny od razu stanowić sygnał informujący o tym, że to już czas na umówienie konsultacji.

 

Fizjoterapia uroginekologiczna we Wrocławiu – nie lekceważ tych dolegliwości

 

Panie, które skorzystały z fizjoterapii uroginekologicznej, najczęściej zgłaszają się tam, ponieważ wystąpiły u nich konkretne dolegliwości. Zaleceniem do podjęcia działania, jak najbardziej jest problem z nietrzymaniem moczu bądź stolca, wypadanie narządów miednicy mniejszej, bardzo bolesne miesiączkowanie, bóle podczas współżycia, bóle w dole brzucha nawet przy kichaniu czy kasłaniu. Podczas wizyty można nauczyć się sposobów na łagodzenie tych dolegliwości, sposobów na prawidłową defekację i mikcję, czy prawidłowego oddychania, które rozluźnia mięśnie.

 

Fizjoterapeuta uroginekologiczny we Wrocławiu – przebieg konsultacji

 

Podczas wizyty przeprowadzony zostanie trening mięśni dna miednicy, przygotowanie kobiety do ewentualnego porodu, nauka prawidłowego parcia i oddychania w trakcie trwania porodu, a późnej również prawidłowa terapia blizny pozostałej po CC, czy powrót do pełnej sprawności po trudnym porodzie albo połogu. Taka wiedza jest niezbędna dla kobiet.

 

Fizjoterapia uroginekologiczna Wrocław

Godziny otwarcia

Marta Kaszubowska - ZnanyLekarz.pl
Radosław Brusiłowicz - ZnanyLekarz.pl

Kontakt

 

Telefon: 607 561 153

email:

fizjoterapiabrusilowicz@gmail.com

adres:

ul. Plac Staszica 12

Wrocław 50-223

 

 

Wizyty domowe

 

W ofercie posiadam wizyty w miejscu zamieszkania Pacjenta. Wymagają one wcześniejszego ustalenia dogodnego dla obu stron terminu.

 

 

Słownik pojęć

Gabinet

 

Poniedziałek - Piątek

12:00 - 19:00

 

Sobota, Niedziela i Święta

Nieczynne