Fizjoterapia uroginekologiczna Wrocław – pomoc przy problemach pracy mięśni dna miednicy

 

Osłabione mięśnie dna miednicy mogą powodować liczne problemy, które niestety nieleczone będą cały czas postępować i powodować dalszy dyskomfort oraz pogłębiać problemy ze zdrowiem. Wciąż mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki sprawnie działających mięśniom dna miednicy, narządy rozrodcze oraz układu moczowego funkcjonują w sposób prawidłowy. To dlatego odpowiednio dobrana fizjoterapia przynosi korzyści przede wszystkim kobietom. Warto pomyśleć o tym w ciąży lub starając się o dziecko. Fizjoterapia uroginekologiczna Wrocław to adres, który warto znać.

 

Fizjoterapeuta uroginekologiczny Wrocław – idealny wybór dla kobiet

 

Ze względu na budowę anatomiczną oraz możliwość zajścia w ciążę, to właśnie kobiety najczęściej decydują się na wizytę u fizjoterapeuty uroginekologicznego. Czasami wystarczająca jest już nawet tylko jedna wizyta, aby poznać ćwiczenia, które później wykonywać się będzie samodzielnie w domowym zaciszu. Fizjoterapeuta uroginekologiczny Wrocław na pewno okaże się również ogromnym wsparciem po porodzie. Nie trzeba czekać na wystąpienie ewentualnych objawów. Wizyta u fizjoterapeuty może być traktowana także jako profilaktyka, która pozwala zadbać o zdrowie narządów płciowych oraz układu moczowego. Istnieje jednak cała lista dolegliwości, które powinny od razu stanowić sygnał informujący o tym, że to już czas na umówienie konsultacji.

 

Fizjoterapia uroginekologiczna we Wrocławiu – nie lekceważ tych dolegliwości

 

Panie, które skorzystały z fizjoterapii uroginekologicznej, najczęściej zgłaszają się tam, ponieważ wystąpiły u nich konkretne dolegliwości. Zaleceniem do podjęcia działania, jak najbardziej jest problem z nietrzymaniem moczu bądź stolca, wypadanie narządów miednicy mniejszej, bardzo bolesne miesiączkowanie, bóle podczas współżycia, bóle w dole brzucha nawet przy kichaniu czy kasłaniu. Podczas wizyty można nauczyć się sposobów na łagodzenie tych dolegliwości, sposobów na prawidłową defekację i mikcję, czy prawidłowego oddychania, które rozluźnia mięśnie.

 

Fizjoterapeuta uroginekologiczny we Wrocławiu – przebieg konsultacji

 

Podczas wizyty przeprowadzony zostanie trening mięśni dna miednicy, przygotowanie kobiety do ewentualnego porodu, nauka prawidłowego parcia i oddychania w trakcie trwania porodu, a późnej również prawidłowa terapia blizny pozostałej po CC, czy powrót do pełnej sprawności po trudnym porodzie albo połogu. Taka wiedza jest niezbędna dla kobiet.

 

Fizjoterapia uroginekologiczna Wrocław

+48 607 561 153

LUB ZADZWOŃ DO NAS:

UMÓW WIZYTĘ DO RADKA

©2023 Fizjoterapia Brusiłowicz

Plac Staszica 12, 50-223 Wrocław / NIP: 8992640763 / tel.: +48 607 561 153/ e-mail: fizjoterapiabrusilowicz@gmail.com