20 stycznia 2023

Fizjoterapia kręgosłupa - jak wygląda?

Dbanie o kręgosłup jest bardzo ważne. Należy pamiętać, aby zwrócić się o pomoc zawsze wtedy gdy, odczuwa się długotrwały ból albo jest się po niebezpiecznym urazie. Wsparcie doświadczonego fizjoterapeuty, faktycznie może zmniejszyć odczuwane dolegliwości bólowe, jak i przywrócić kręgosłup do pełnej sprawności.

 

Spis treści:

 

  • Czym jest fizjoterapia kręgosłupa Wrocław
  • Wrocław – fizjoterapia kręgosłup według twoich potrzeb
  • Kręgosłup fizjoterapia – Wrocław
  • Fizjoterapia kręgosłupa we Wrocławiu – kinesiotaping

 

Czym jest fizjoterapia kręgosłupa Wrocław

 

Ból kręgosłupa jest jednym z najczęstszych powodów wizyty u specjalisty. Jeśli trafi się na takiego fizjoterapeutę w miarę wcześnie, istnieją bardzo duże szanse, że za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń, powróci się do pełnej sprawności w oka mgnieniu. Należy jednak pamiętać o tym, że fizjoterapia kręgosłupa Wrocław, zawsze musi być dopasowana indywidualnie.

 

Wrocław – fizjoterapia kręgosłup według twoich potrzeb

 

Fizjoterapia kręgosłupa zawsze powinna być dopasowana do konkretnych potrzeb. W zależności od tego czy ból powstaje ze względu na wadę postawy, przeciążenie, a może uraz. Obecnie dostępnych metod jest wiele, co sprawia, że nie będzie problemu z dobraniem tej najlepszej. Jedną z popularniejszych opcji jest terapia manualna, czyli inaczej mówiąc, głęboki, odpowiednio dopasowany masaż wykonany przez doświadczonego fizjoterapeutę. Pomaga on rozluźnić mięśnie i zmniejszyć dolegliwości bólowe. Terapia manualna może również korygować wadliwe ułożenie stawów i odciążać je. To także przyniesie ulgę po kilku takich sesjach.

 

Kręgosłup fizjoterapia – Wrocław

 

Oczywiście terapia manualna to nie jedyny sposób, aby uzyskać pozytywne rezultaty i ulżyć przy dolegliwościach bólowych. Doskonale sprawdzają się także ćwiczenia ruchowe, choć i w tym przypadku muszą zostać prawidłowo dopasowane do urazu. Gdy pojawia się dyskomfort i boli kręgosłup. Fizjoterapia Wrocław często okazuje się jedynym rozwiązaniem. Kinezyterapia to rehabilitacja przy wykorzystaniu różnych form ruchu. Stosuje się ją w profilaktyce, rekreacji oraz rehabilitacji.

 

Fizjoterapia kręgosłupa we Wrocławiu – kinesiotaping

 

Uwagę przykuwa również zyskujący na popularności kinesiotaping. To inaczej plastrowanie. Taśmy przyklejane są tak, aby wspomagać pracę mięśni i stabilizowały osłabiony staw. Taki plaster nosi się około tygodnia i absolutnie nie ogranicza on ruchów.

 

Sprawdź jak ważna jest umiejętna fizjoterapia kręgosłupa. Wrocław ma do zaoferowania wiele metod, które dopasować można w pełni indywidualnie!

 

Gabinet

 

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 19:00

 

Sobota, Niedziela i Święta

Nieczynne

Kontakt

 

telefon:   607 561 153

 

email:     fizjoterapiabrusilowicz@gmail.com

 

adres:     ul. Plac Staszica 12

               Wrocław 50-223

Marta Kaszubowska - ZnanyLekarz.pl
Radosław Brusiłowicz - ZnanyLekarz.pl