27 kwietnia 2023

Fizjoterapia jako forma profilaktyki zdrowotnej

Uraz, choroba czy zaawansowany wiek mogą przyczynić się do tego, że twoje stawy będą w gorszej kondycji, a to niestety znacząco wpływa również na ich sprawność. Postępujących problemów można jednak uniknąć, jeśli w porę wybierze się prawidłowo dobrane działania z zakresu fizjoterapii. Oczywiście kluczowe jest jednak to, by korzystać z pomocy tylko i wyłącznie doświadczonych specjalistów. Co więcej, nie musisz czekać, aż twoje dolegliwości się nasilą. Do fizjoterapeuty, jak najbardziej możesz zgłosić się także profilaktycznie.

 

Spis treści:

  • Fizjoterapia jako forma profilaktyki zdrowotnej
  • Jakie są rodzaje fizjoprofilaktyki?
  • Aktywność jako najlepsza fizjoprofilaktyka

 

Fizjoterapia jako forma profilaktyki zdrowotnej

 

O swoją sprawność i zdrowe stawy należy dbać już od najmłodszych lat. Z tego powodu zaleca się podejmowanie aktywności sportowych oraz wykonywanie regularnych ćwiczeń, które nie tylko wzmacniają wszelkie struktury, ale i wpływają na układ mięśniowy, który podtrzymuje stawy i reguluje ich pracę. Fizjoterapia łączy w sobie zarówno profilaktykę, tak ważną dla utrzymania pełnej sprawności oraz ćwiczenia i metody podnoszące jakość życia człowieka.

 

Jakie są rodzaje fizjoprofilaktyki?

 

Oczywiście także fizjoterapia i profilaktyka dzielą się na kilka znaczących rodzajów. Fizjoprofilaktyka kierowana jest do wszystkich osób, w celu promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Kreuje ruch na główny czynnik, który zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób i problemów ze stawami. Fizjoprofilaktyka pierwotna skierowana jest do grup społecznych, które szczególnie narażone są na wystąpienie chorób. Fizjoprofilaktyka wtórna stosowana jest w sytuacjach, w których pojawiają się objawy choroby, ale chce się zapobiegać jej skutkom. Fizjoterapia III fazy natomiast stosowana jest u osób z zaawansowaną i długo nieleczoną chorobą, w celu minimalizowania jej konsekwencji.

 

Aktywność jako najlepsza fizjoprofilaktyka

 

Systematyczna i umiarkowana aktywność fizyczna w pewnym stopniu chroni stawy i kręgosłup przed chorobami zwyrodnieniowymi, bólami i urazami. Obecnie uważa się, że prawidłowo stosowana fizjoterapia, czyli ćwiczenia w połączeniu z ewentualnym masażem czy zabiegami, daje naprawdę duże rezultaty i z powodzeniem może być stosowana jako forma profilaktyki zdrowotnej, niezależnie od grupy wiekowej.

Dobry fizjoterapeuta Wrocław to polecany wybór dla osób, które szukają specjalisty, który potraktuje ich problem na poważnie, a do tego dobierze możliwie najlepsze sposoby przeciwdziałania rozwojowi choroby.

 

 

 

Gabinet

 

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 19:00

 

Sobota, Niedziela i Święta

Nieczynne

Kontakt

 

telefon:   607 561 153

 

email:     fizjoterapiabrusilowicz@gmail.com

 

adres:     ul. Plac Staszica 12

               Wrocław 50-223

Marta Kaszubowska - ZnanyLekarz.pl
Radosław Brusiłowicz - ZnanyLekarz.pl