Fizjoterapeuta sportowy Wrocław – kiedy warto z niego skorzystać?

 

Sportowcy bardzo często narażeni są na wszelkiego rodzaju urazy czy drobne wypadki. Właśnie dlatego muszą szybko reagować i podejmować działania, które przyspieszą regenerację albo zapobiegną pogłębianiu się danego problemu. W wielu przypadkach najlepszym krokiem będzie właśnie fizjoterapeuta sportowy. Wrocław ma do zaproponowania wysokiej jakości specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, doskonale wiedzą, w jaki sposób pracować ze sportowcami i sprawiać, że w krótkim czasie mogą wracać oni do dalszego uprawiania sportu.

 

Fizjoterapia sportowa Wrocław – na czym to polega?

 

Fizjoterapia sportowa nieco różni się od tej tradycyjnej. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób można je rozróżnić i jaka jest specyfika tej pierwszej. Przede wszystkim fizjoterapia sportowa Wrocław ma za zadanie przynosić ulgę nie tylko wtedy gdy, już dojdzie do jakiegoś urazu, ale i w sytuacjach, w których organizowane są zawody czy mecze i uczestnicy muszą być odpowiednio zabezpieczeni, aby w razie wypadku natychmiast uzyskać fachową pomoc. To właśnie tym zajmują fizjoterapeuci sportowi. Leczenie kontuzji, urazów, ale i zabezpieczanie wydarzeń sportowych czy dobór bezpiecznych i właściwym ćwiczeń ruchowych.

 

Wrocław fizjoterapeuta sportowy – jakie są metody pracy w warunkach sportowych?

 

Metody pracy wybierane przez fizjoterapeutów sportowych zazwyczaj bazują na dwóch kwestiach, a mianowicie na terapii manualnej oraz kinezyterapii. Ta pierwsza skupia się przede wszystkim na mobilizacji oraz manipulacji stawów, terapii tkanek miękkich, na suchym igłowaniu, które często okazuje się niezastąpione, gdy pojawiają się dolegliwości bólowe, a także na pinopresurze. Oprócz tego często stosowane są dodatki pod postacią kinesiotapingu czy tapingu sztywnego. Choć te formy się od siebie różnią, obie zapewniają wzmocnienie stawów i mięśni oraz usprawniają cały proces ich rehabilitacji.

 

Fizjoterapeuta sportowy Wrocław – zgłoś się, gdy odczuwasz problem

 

Jeśli jesteś sportowcem i czujesz, że doszło do urazy lub odczuwasz dolegliwości bólowe, fizjoterapeuta sportowy Wrocław może okazać się dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać o tym, że im szybciej podejmie się działanie, tym lepiej i szybciej można odczuć tego rezultaty. Należy jednak odpowiednio dobrać fizjoterapeutę, aby móc w pełni polegać na jego doświadczeniu i wiedzy, ponieważ to ona zapewnia szybszy powrót do pełnej sprawności i do swoich treningów.

 

Zobacz również, czym wyróżnia się dobry fizjoterapeuta we Wrocławiu

Fizjoterapeuta sportowy Wrocław

Gabinet

 

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 19:00

 

Sobota, Niedziela i Święta

Nieczynne

Kontakt

 

telefon:   607 561 153

 

email:     fizjoterapiabrusilowicz@gmail.com

 

adres:     ul. Plac Staszica 12

               Wrocław 50-223

Marta Kaszubowska - ZnanyLekarz.pl
Radosław Brusiłowicz - ZnanyLekarz.pl