Dobry fizjoterapeuta Wrocław – kiedy się do niego zgłosić?

 

Ze wsparcia dobrego fizjoterapeuty można skorzystać w wielu sytuacjach. Często jest to wręcz zalecane, aby móc powrócić do pełnej sprawności. Fizjoterapeuta sprawdzi się wtedy gdy, doszło do urazu spowodowanego na przykład wypadkiem, jak i wtedy gdy zaburzona zostanie ruchomość stawów. Fizjoterapia zapewnia wsparcie, gdy cały dzień pracuje się w jednej pozycji albo cierpi się na kłopoty z kręgosłupem, w tym także skoliozy. Dobry fizjoterapeuta Wrocław to bardzo często prawdziwe wybawienie.

 

Wrocław – dobry fizjoterapeuta przywróci ci pełną sprawność

 

Gdy mamy do czynienia z urazem lub dolegliwościami bólowymi, najważniejsze jest to, aby działać szybko i w sposób zdecydowany. Jeśli mieszkasz w mieście Wrocław, dobry fizjoterapeuta znajduje się dosłownie obok ciebie! Zgłoś się na konsultację, najlepiej z posiadanymi, aktualnymi wynikami badań takich jak USG czy rentgen. Dzięki temu bez problemu będzie można dobrać rodzaj fizjoterapii pod konkretny problem. To znacząco przyspieszy cały proces. Za każdym razem fizjoterapia dopasowywana jest w pełni indywidualnie. Należy mieć na uwadze, że obecnie wyróżnia się kilka rodzajów fizjoterapii, którą stosuje się w zależności od konkretnego urazu lub części ciała, która poddawana jest zabiegom.

 

Dobry fizjoterapeuta we Wrocławiu – rodzaje fizjoterapii

 

Korzystając z fizjoterapii, zaproponowanych może zostać kilka różnych rozwiązań, które specjalista dopasuje do danego problemu. Jest to między innymi kinezyterapia, fizykoterapia i masaż leczniczy. Kinezyterapia to inaczej mówiąc, leczenie poprzez wykorzystanie ruchu. Zalicza się do niej terapię manualną, ale i specjalnie dopasowane ćwiczenia fizyczne, które powtarzane w poszczególnych konfiguracjach pomagają zwiększyć ruchomość stawów i zmniejszyć dolegliwości bólowe. Taka fizjoterapia często praktykowana jest po urazach, gdy liczy się szybki powrót do pełnej sprawności, jak i przy korygowaniu wad postawy.

Dobry fizjoterapeuta we Wrocławiu może zaoferować również masaże lecznicze, które często wykonywane są wtedy gdy, pojawiają się dolegliwości bólowe. Stanowić mogą one doskonałe uzupełnienie klasycznych ćwiczeń. Pozwalają rozluźniać mięśnie, korygować drobne wady i naprowadzić uszkodzony staw na właściwe tory. Często takie masaże wykonuje się na przykład przy urazach kolana.

Wsparciem może być także fizykoterapia, która czerpie z najnowszych rozwiązań, przynoszących ogromne efekty. Taka fizjoterapia obejmować może, chociażby pole magnetyczne czy krioterapię.

 

Zobacz też centrum fizjoterapii we Wrocławiu.

Dobry fizjoterapeuta Wrocław

+48 607 561 153

LUB ZADZWOŃ DO NAS:

UMÓW WIZYTĘ DO RADKA

©2023 Fizjoterapia Brusiłowicz

Plac Staszica 12, 50-223 Wrocław / NIP: 8992640763 / tel.: +48 607 561 153/ e-mail: fizjoterapiabrusilowicz@gmail.com